ANTYMINA – CIĄG DALSZY!
To była tzw. szybka akcja. Po poprzednim spotkaniu z dziećmi z Domów dla Dzieci Mirek rzucił hasło „jeśli chcielibyście coś jeszcze zorganizować to 6. października będę w okolicy i mam dzień wolny”. Takiej okazji nie mogliśmy przegapić!
 
W efekcie udało się zorganizować 3 spotkania – jedno dla uczniów Technikum Leśnego, kolejne dwa w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych. Wierzymy w to, że to o czym mówił Mirek pozostanie w sercach tych młodych osób ku przestrodze i dodaniu odwagi by powiedzieć „nie” wtedy kiedy trzeba. Jak to mówił Kolah – wszystko jest fajnie i dobrze, bo używki dają całą masę przyjemności, dopóki nie trafi się na minę. Historie, które usłyszeliśmy skierowane były do młodzieży i niektóre z nich są naprawdę przerażające – skok z 3. piętra, utrata pamięci krótkotrwałej, powrót z wakacji w „czarnych workach”. Konsekwencje „zabawy” z alkoholem i narkotykami już nie są fajne i dobre, tak jak zabawa po nich, i nigdy nie wiesz jak to się skończy.
 
Na szczęście słyszymy też o historiach ludzi, którzy pomimo głębokiego uzależnienia wyszyli na prostą, niejednokrotnie w tym procesie najważniejszą rolę odegrała relacja z żywym Bogiem, który kocha, akceptuje i przebacza – ZAWSZE! Tak było w przypadku Mirka i dzięki temu teraz on sieje dobre ziarno wśród młodego pokolenia w naszym kraju – bardzo się z tego cieszymy!
 
Spotkania w szkołach udało się zorganizować dzięki sfinansowaniu ich przez Fundację Służąc Życiu – razem możemy więcej.
Bóg jest dobry!